Zielony koktajl w diecie sirt

Wszyscy już usłyszeliśmy o metamorfozie brytyjskiej piosenkarki, w sieci odnaleźliście na pewno zestawienia zdjęć jej sylwetki z czasów przed i po przemianie. Dotarło do Was też już na pewno hasło „dieta sirt pozwala zrzucić 3 kg w tydzień”. Na czym polega ten słynny sposób żywienia pozwalający na osiągnięcie wymarzonej sylwetki?

Enzymy młodości

Nazwa osławionego przez Adele, a opracowanego przez Aidana Gogginsa i Glena Mattena, sposobu żywienia wywodzi się od sirtuin, czyli enzymów, mających szczególne znaczenie w opóźnianiu procesu starzenia się organizmu. Sirtuiny przyspieszają metabolizm i redukcję tkanki tłuszczowej, korzystnie wpływają na stężenie insuliny i glukozy w organizmie, zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, a także regulują aktywność hormonów tarczycy. 

Nie tylko szczuplej, ale i młodziej

Zdarza się jednak, że geny kodujące sirtuiny nie działają poprawnie, czego konsekwencją jest starzenie się organizmu. Sekret diety sirt opiera się na tezie potwierdzonej przez badania naukowe, że ów egatywny proces można powstrzymać za pomocą długotrwałego spożywania jedynie 30-50% zapotrzebowania kalorycznego. Efektem takiej redukcji energetyczności posiłków będzie nadekspresja genów i odmłodzenie (a więc i wyszczuplenie) organizmu. Sirtuiny zatem same w sobie nie odchudzają, ale niskokaloryczna, aktywująca je dieta taką właściwość posiada.

Trzy etapy diety Adele

Dieta sirt składa się z trzech etapów, a jej znakiem rozpoznawczym są zielone, sirtuinowe koktajle. W pierwszym etapie jej stosowania, w ciągu pierwszych trzech dni kaloryczność spożywanych w ciągu doby posiłków nie powinna przekraczać 1000 kcal. Zjeść można wówczas jeden standardowy posiłek sirtuinowy i wypić trzy koktajle oparte na specjalnej sirt-formule. Od czwartego dnia kaloryczność zwiększa się do 1500 kcal, a miejsce jednego z koktajli zajmuje danie sirtuinowe. Drugi etap nie zakłada konkretnych ograniczeń kalorycznych, rekomendowane jest za to spożywanie trzech standardowych, głównych posiłków, maksymalnie dwóch przekąsek oraz jednego koktajlu. Ostatnia faza, rozpoczynająca się po dwóch tygodniach stosowania jadłospisu, opiera się na założeniu, że spożywanie produktów sirtuinowych oraz zielonych koktajli wystarczy, by utrzymać proces chudnięcia. 

Przygotowanie koktajli i prawidłowe skomponowanie posiłków, może przysparzać kłopotów, dlatego warto rozważyć skorzystanie z diety pudełkowej Sirt me! Dzięki opracowanemu przez ekspertów żywienia menu, zastosowanie „diety Adele” będzie nie tylko łatwiejsze, przyjemniejsze, ale i na pewno nie narazi Twojego organizmu na niedobory składników odżywczych niezbędnych dla funkcjonowania organizmu.

źródło zrzutów ekranu powyżej: oficjalny profi Adele na Instagramie
Go top