Jeszcze kilka lat temu, na osoby przynoszące do biura zestaw pudełek z gotowymi posiłkami na cały dzień patrzono trochę jak… na dziwaków. Dziś jest to już tak popularna forma dbania o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, że ewentualne spojrzenia przez ramię wiążą się raczej z ciekawością, co smakowitego dziś będziesz mieć na talerzu. A często i z zazdrością. Bo dieta pudełkowa może być nie tylko dobrze zbilansowana, ale i bardzo atrakcyjna smakowo i wizualnie.

Każdego dnia otrzymujesz gotowe posiłki, które są nie tylko kalorycznie dopasowane do Twoich bieżących potrzeb, ale i zbilansowane. Co to oznacza? Że, niezależnie od tego, jaką dietę dla siebie wybierzesz, nie musisz obawiać się, że w Twój organizm nie otrzyma jakichś składników odżywczych, witamin, mikro- i makroelementów, które są potrzebne do zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zakupy spożywcze i przygotowanie posiłków, które będą nas odżywiać, a nie tylko dostarczać energię są czasochłonne. W niektórych okresach życia, sytuacjach, catering dietetyczny to nie tylko sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości, wplatając dietę pudełkową w swoją codzienność.

Catering dietetyczny – kto korzysta?

Pracujący zawodowo rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które część posiłków jedzą poza domem.

Powracające do pracy zawodowej mamy, także te karmiące piersią.

Osoby chcące spożywać zbilansowane posiłki, w  odpowiednich odstępach czasu.

Kobiety i mężczyźni, którzy czują, że ich dieta pozostawia wiele do życzenia, czyli nie odżywia organizmu.

Osoby, które chcą poprawić swoje samopoczucie, wygląd i poziom energii.

Pragnący ograniczyć w swojej diecie alergeny lub wykluczyć z niej jakieś produkty spożywcze, np. mięso i ryby.

Ci, którym zależy na pozbyciu się nadprogramowej tkanki tłuszczowej, wysmukleniu sylwetki.

Czy to jest opłacalne?

Jeśli odżywiasz się inaczej niż reszta domowników, to dieta pudełkowa jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. Także gdy wynika to z tego, że większość czasu nie ma Cię w domu, a „konieczność” jedzenia na mieście nie jest tym, co Ci odpowiada na co dzień.

Także osoby mieszkające w pojedynkę, w niezależnie od wieku, ucieszy możliwość odżywiania się regularnie i dobrze jakościowo, bez potrzeby jedzenia ciągle tego samego. Bo przecież drugiej połowy sera nie można zmarnować, a i pomidor oklapnie, jeśli go nie zjemy w ciągu 2 dni…

Osób chcących popracować nad swoją sylwetką raczej nie trzeba przekonywać, że catering dietetyczny to rozwiązania praktycznie pozbawione wad. Mając przy sobie gotowy posiłek, który pozwoli nie tylko osiągnąć upragniony cel, ale i powstrzyma przed sięgnięciem po coś przypadkowego ze sklepowej półki.

Zyskujesz czas – naprawdę!

Robienie zakupów, dźwiganie ich do domu, rozpakowanie. Potem przygotowanie posiłków i jeszcze sprzątanie po gotowaniu. Można powiedzieć: „codzienność”. Jasne, ale w tej codzienności tak wielu z nas narzeka na brak czasu na spacer, poczytanie książki, spokojną rozmowę z bliskimi czy inne zajęcia (lub ich brak), dzięki którym możemy zadbać o swój dobrostan. Dieta pudełkowa może być, choćby krótkoterminowym rozwiązaniem, kiedy ciągle na wszystko brak czasu. A szczególnie, kiedy brak go na jedzenie…

Go top